Rubriky
Ze života

Proč si vést vlastní diář?

Času máme každý den, každý stejně… bez rozdílu! Záleží opět pouze na nás, jak s ním naložíme, této problematice se říká time managment.
Posledních pár let již začínám pociťovat to, že nic nestíhám, nevím do čeho se mám pustit nejprve apod. K tomu pomůže diář nebo alespoň nějaký notýsek či kus papíru na který si budete zapisovat co kdy musíte udělat. Já osobně si vše zapisuji do Google Kalendáře a poznámkového bloku. V poznámkovém bloku mám věci, které jsou potřeba udělat z dlouhodobého hlediska (týdny), tak i plány na jednotlivé dny… [Dnes musím napsat článek na blog, Měl bych prolinkovat web nutnapujcka.cz, Musím odpovědět lidem na mou poptávku na WT]. Do Google Kalendáře si zapisuji věci, které je nutné udělat v určitý čas nebo jsou naplánované dlouho dopředu [V 13:15 jsem objednaný u holiče, Dnes končí platnost odkazu na webu luzr.cz, V 18:00 nesmím zapomenout koupit lístky do kina na pátek].
Takto mám obvykle dny rozplánované a již se mi nestává že bych na něco zapomněl a pokud zapomenu, tak to není nic důležitého -> je to jen důsledkem toho, že jsem si danou věc nepoznamenal. Kdysi jsem někde četl, že při plnění úkolů by jste měli postupovat od věcí, které zvládnete vyřešit okamžitě a nakonec nechat věci, které budete řešit delší dobu.

4 reakce na „Proč si vést vlastní diář?“

písať si čo treba spraviť a v akom poradí je neskutočne dobrá vec,
najskôr by sme mali robiť veci ktoré sú ťažké a vôbec sa nám ich nechce urobiť a až potom ľahšie a príjemnejšie veci

Děkuji za reakci, napsal jste dobře „najskôr by sme mali robiť veci ktoré sú ťažké a vôbec sa nám ich nechce urobiť a až potom ľahšie a príjemnejšie veci“ ale já to myslel spíš tak, že bychom měli udělat věci které nám nezaberou tolik času a až potom pracovat na dlouhodobých projektech.

Komentáře nejsou povoleny.