Rubriky
Ze života

Pánské kabáty – seznamte se s nejlepšími výtvory této sezóny

Když se řekne pánský kabát, spousta lidí si jej spojí s divadlem, plesem či důležitou obchodní schůzkou. Pravdou ale je, že ne všichni muži jsou zastánci ležérního městského či sportovního stylu a kabátu zkrátka dají přednost i v otázce každodenního nošení. Přestože se v oblasti pánských kabátů módní revoluce nekonají a toto odvětví obecně zůstává poměrně konzervativní,  rostoucí popularita pánských kabátů se odráží na stále se rozšiřující nabídce všelijakých střihů, barev, vzorů i materiálů. Jste-li tedy věrným fanouškem tohoto nadčasového pánského svršku, letos máte z čeho vybírat.

Při výběru kabátu nezapomeňte zvážit fakt, zda pod ním budete nosit také sako. Pokud ano, je třeba myslet na šířku ramen, která s oblečeným sakem podstatně narůstá. Co se týče délky kabátu, cokoliv, co vám bude pod kolena, zkrátka nebude vypadat dobře. Obecně také platí, že čím je kabát delší, tím formálněji působí a nosí se spíše na důležité obchodní schůzky, plesy apod. Jste-li štíhlejší postavy, je dobré zvolit tzv. vyštíhlený kabát. Je elegantně zúžený v pase a zvýrazňuje mužské rysy vaší postavy. Naopak pánové silnější postavy by měli volit kabáty univerzálního rovného střihu vhodného pro všechny hmotnosti i věkové kategorie.

Kabáty jsou nadčasové a alespoň jeden kousek by neměl chybět v šatníku každého muže. Na https://www.bolf.cz/cze_m_Panska-moda_Panske-kabaty-806.html je jich k dispozici nepřeberné množství od klasických až po ty méně obvyklé. Kabát si tu vyberete jak v kratším střihu po pás, tak delší po kolena. Díky kožešinovým podšívkám vás tyto kabáty zahřejí i v pořádné zimě a navíc vám skvěle zvýrazní postavu. Kromě klasických černých, šedých a tmavě modrých, které nikdy neurazí a pravděpodobně ani nevyjdou z módy, byste měli věnovat pozornost také jiným barvám, především odstínům hnědé. Letos totiž nejvíc zazáříte právě v barvě béžové, velbloudí, smetanové či dokonce bílé. Stejně jako černá, i béžová se skvěle hodí jak k formálnímu obleku, tak ke klasickým džínám. Přidejte bílou šálu a bude z vás neodolatelné, stylově vyšperkované latté. Nebojte se ani trendy károvaných vzorů, nicméně zde buďte opatrnější s laděním s dalšími prvky outfitu.

Do módy se vracejí i bavlněné trenčkoty a ani letos tomu není jinak. Modelem v béžové barvě a pokud možno ve velikosti oversized určitě nic nepokazíte, naopak tím dáte najevo svůj přehled o nejaktuálnějších trendech letošního roku. Knoflíky, opasky, klopy, přezky…to všechno ke stylovému trenčkotu a letošní sezóně patří!