Rubriky
365

Jaké to je být skladníkem?

Pod pojmem skladník si lidé představí různou náplň práce. Někteří vidí muže v montérkách na vysokozdvižných vozících, někteří si představí třídění balíčku ve skladu eshopu a někteří tápou, protože se s touto prací zatím nesetkali. Jak to tedy doopravdy je?

Skladník – monotónní ale různorodá práce

Pravdou je, že skladníci mají vcelku rozmanitou náplň práce. Ne v tom pravém slovo smyslu, ale to právě záleží v jakém skladu konkrétně budete práci skladníka vykonávat. 

Samozřejmě nejčastější a nejznámější jsou obrovské sklady přepravních společností, tzv. překladiště. Zde se jednotlivé zásilky a balíčky třídí podle toho, kam směřují dál. Můžete zde vykládat zásilky z aut, třídit je dle směru či opět nakládat zabalené krabice do kamionů. Práce je tady pořád hodně, poněvadž přepravní firmy mají stále co přepravovat a eshopy budou pořád prodávat své zboží. Setkáte se zde s těmi nejmenšími obálkami ale i obrovskými balíky, ve kterých se může nacházet různý nábytek, třeba vaše nová pohovka.

Dalším typem skladu jsou menší i větší sklady patřící jednotlivým eshopů, které si zde skladují své zboží a vy je pak podle objednávek balíte do krabiček či jiných forem balících materiálů. Zde je mnohem větší pravděpodobnost, že nebudete tahat žádné obrovské balíky. Práce ve skladu např. kosmetiky může být mnohem vhodnější pro ženy než práce ve skladu nábytku.

Kdo může dělat skladníka?

Odpověď je kdokoli. Pokud nemáte žádná zdravotní omezení, můžete si práce ve skladu vyzkoušet na vlastní kůži. Jak jsem již uváděla, sklady fungují pořád a potřeba pracovníků je taktéž neustále. Počítejte s tím, že tato práce ale bývá fyzicky náročnější. Nataháte spoustu balíčků a zásilek a taky se dost nachodíte. Pracuje se většinou na směny, většinou šest osm hodin, popřípadě i dvanáctky. 

Ve skladu se setkáte s lidmi všech věkových skupin. Jsou tam muži, kteří to mají jako hlavní zaměstnání, dále studenti, kteří zde chodí na brigády a přijdou si tak na slušné peníze během svých studií. Možná by Vás zajímali podmínky pro práci ve skladu?

Díky ziskům bych tuto práci doporučila spíše těm studentům, díky tomu, že jsou osvobozeni od placení daní a pojištění a mohou si lépe plánovat směny. Pokud přemýšlíte o práci ve skladu na hlavní pracovní poměr, vždy zvažte svůj zdravotní stav, časové možnosti chodit na směny či dvanáctky a taktéž, jaký příjem za toto budete mít. Jak jsem již zmínila, jedná se o práci, kterou si po pracovní době nenosíte domů. Takže si odpracujete svoje a máte čistou hlavu.

Na konkrétní pracovní nabídky se můžete kouknout třeba tady:

https://www.adecco-jobs.com/amazon/cs-cz/