Rubriky
Sponzorované články

Bazény Albixon

Bazénem se v našich podmínkách myslí umělá vodní vodotěsná nádrž hlavně pro rekreační, ale i další účely. V současnosti je bazén jeden ze základních doplňků soukromých staveb, ale neobejde se bez něho žádné významnější rekreační zařízení, a to i když má k dispozici jinou vodní plochu, moře nevyjímaje.

Bazény můžeme rozdělit do mnoha kategorií, v prvé řadě na interiérové a venkovní, a zejména na velkoplošné a maloplošné. S těmi prvními se setkáme jako součást sportovišť, rekreačních a ubytovacích zařízení, pro nás ale budou důležité bazény maloplošné.

Pokud má někdo bazén již starý, poškozený nebo nevyhovující či si chcete pořídit bazén nový, neměl by přejít nabídku nejlepšího bazénového specialisty, společnost Albixon.

Albixon nabízí všechny druhy známých bazénů, ať jsou to zapuštěné rozličných tvarů a velikostí, s přelivovou hranou, tedy s nejmodernější technologií mezi zahradními i interiérovými bazény, dále bazény laminátové a fóliové, a nabízí i další služby, jak např. vypláštění bazénů, různá prefabrikovaná zastřešení bazénů včetně vyráběný dle přání zákazníka, a současně i veškerou technologii, techniku i další vybavení k bazénům.

A jak si vybrat ten pravý bazén Albixon třeba do zahrady? Takže malé vysvětlení pojmů.

Bazén samonosný má životností až 50 let, vysokou mechanickou odolnost, pevnost a stálobarevností i na slunci. Vyrábí se z plastů, které mají certifikát pro pitnou vodu a jsou ještě navíc upraveny pro bazény. Mohou být zcela nebo jen z části zapuštěné do terénu, nepotřebují skoro žádnou údržbu a mohou být postupně doplňovány o další vybavení, jako je protiproud, vestavné schodiště apod.

Přelivové bazény Albixon jsou novinkou, kdy se spojují výhody přelivových bazénů, ale současně ponižují náklady na jejich pořízení a výstavbu. Jde o doplnění samonosných bazénů Albixone přelivovou hranou, tedy na horní hraně s přelivovými žlábky, které slouží i jako vyrovnávací nádrže.

Laminátové bazény jsou vyráběny předem a osazují se na místě vcelku, proto je šířka omezena rozměrem 3,5 metru z důvodu přepravy. Mají dobré a stálé vlastnosti, odolnost proti většině chemikálií a jsou vyráběny ze sklolaminátových kompozitů a zpevňuje je skleněné výztuži či kostra.

Fóliové zapuštěné bazény jsou výhodné pro celoroční používání a jsou konstruovány pro zapuštění do terénu, kdy plášť může být z pozinkovaných plechů nebo z betonu. Je to varianta nejlacinějších bazénů s rychlou montáží. Ovšem musí se počítat s menší mechanickou odolností, menším výběrem barev, ale na druhé straně možnost téměř jakéhokoliv tvaru.

Nadzemní bazény jsou oblíbené pro rychlou instalaci, snadnou manipulaci a nízké náklady na pořízení a údržbu. Jsou však obvykle menší, vyrábějí se z pozinkovaného plechu a součástí balení je příslušenství včetně pískové filtrace a schůdků.