Rubriky
Sponzorované články

Hypotéka

Hypotéka

Hypotéka neboli hypoteční úvěr je jedním z nejstarších druhů bankovních úvěrů, kdy jeho splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k určité nemovitosti. Hypotéka se používá většinou na řešení bytového problému, tedy hlavně na koupi, výstavbu nebo přestavbu či rekonstrukci nemovitostí, dále ke koupi podílu nemovitosti nebo i pro vypořádání dědických a spoluvlastnických nároků apod. Hypotéka je určená fyzickým a právnickým osobám a je zvykem, že zástavou bývá právě ona financovaná nemovitost, ale lze ručit i jiným objektem.

Hypoték máme několik druhů, například účelovou svázanou s investicí do nemovitosti, nebo neúčelovou, kterou lze použít i na jiný účel. Hypotéka se splácí pravidelnými částkami, tzv. anuitním splácením, kdy se půjčka umořuje souběžně s úrokovou platbou. To znamená, že se jejich poměr mění, když v průběhu splácení klesá podíl úroku a roste podíl úmoru a tím každá další splátka obsahuje větší podíl úmoru a nižší část úroků. Nevýhodnější hypotéka získaná od nás je garantovaná a zároveň ji získáte bez starostí. Jednoduchým a nezávislým srovnáním všech bank a stavebních spořitelen ušetříte při refinancování hypotéky spoustu peněz. Zároveň získáte prvotřídní servis a péči, kterou žádná z bank v ČR neposkytuje.

Jednou z nejpoužívanějších hypoték je americká hypotéka, kdy hypoteční úvěr není účelově vázán, přesto je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Výhodou je, že klient má peníze na svém účtu a průběžně nebo najednou je může využívat k libovolnému účelu, který nemusí prokazovat.

Dále můžeme nabídnout několik kombinovaných hypoték, třeba s cennými papíry či s kapitálovým nebo investičním životním pojištěním apod.

Předhypoteční úvěry, které u nás můžete také získat, slouží k financování nemovitosti, na kterou není možné vložit zástavní právo, ale na kterou si lze vzít hypoteční úvěr. Nejčastěji to je na základě zástavní smlouvy uzavřené mezi zástavním věřitelem, třeba hypoteční bankou, a dlužníkem vkladem do katastru nemovitostí.

Nabízíme i spotřebitelské úvěry, které slouží k nepodnikatelským účelům, tedy k pořízení určité věci, na kterou nutně potřebujete finance.

V neposlední řadě u nás můžete získat i hypotéku 2 v 1, která je určena těm, kdo chtějí získat hypotéku včetně neúčelové části úvěru.