Rubriky
Ze života

Žvýkání je prospěšné

Ve školách nám učitelé zakazují jíst, pít, žvýkat žvýkačky a spoustu dalších věcí, ale proč? Prý je to vyrušuje a připadají si jako ve chlívě. Pokud by ale někteří učitelé ustoupili, udělali by dobře.

Žvýkání žvýkaček nám v prvních chvílích zhorší koncentraci, po této chvíli nám to ale začne mnohem lépe přemýšlet, sníží se u nás hladina stresu a také nebudeme mít tendenci usínat (zvýší se mozková aktivita). Žvýkačka je tedy vhodná pokud chceme zvýšit pracovní výkon a nebo se jen připravit na stresovou situaci, pokud Vám například mají doktoři vypalovat mateřská znamínka nebo dělat nějaké procedury které jsou bolestné, vezměte si žvýkačku, nejlépe sladkou!

To že nám učitelé zakazují jíst při hodinách také není správné, krátkou chvíli bychom opět byli v euforii a nebyli schopni se koncentrovat, po odeznění této euforie nám to ale opět začne pálit! Pití mnohým učitelům ani nevadí, je to ale dost podobné… pokud máte opravdu žízeň, nemůžete se na nic jiného plně soustředit, než na tu strašlivou ŽÍZEŇ.

4 reakce na „Žvýkání je prospěšné“

Z čeho ty vaše euforické žvýkačky vyrábějí, je to vůbec legální :))

Komentáře nejsou povoleny.