Rubriky
IT Marketing Ze života

Poprvé na pohovoru


4.12 jsem byl na svém prvním pohovoru (SEO konzultant), mé dojmy byly skvělé! Mé postřehy jsou asi takové, že se na pohovoru snaží opravdu zjistit, jak jste na tom, jestli svému potenciálnímu zaměstnavateli či obchodnímu partnerovi nevěšíte pouze bulíky na nos o tom, co umíte.

Když jsem dorazil na smluvené místo, slečna ve firmě ještě nebyla a tak mne uvedli do konferenční místnosti. Jelikož jsem dorazil asi o 15 minut dříve, tak mne v přesný čas, kdy jsme byli domluveni na schůzce, pověděli že se slečna zpozdí o 5 minut. Všichni byli velice příjemní!
Poté, co slečna přišla, místo aby převzala iniciativu, spíše mne nechala mluvit o sobě. Upřímně, já jsem se na tento pohovor vůbec nepřipravoval, naštěstí tyto proslovy mám naučené ze školy a dalších míst…
Poté jsme se pořád bavili o tom co dělám, co bych chtěl dělat a hlavně se neustále ujišťovala, zdali mám o práci opravdový zájem. Můj problém je asi v tom, že o práci zájem nemám, spíše o spolupráci, což dané firmě tolik nevyhovuje.
V polovině pohovoru, asi po hodině se přidal jeden pán, který byl údajně vedoucí daného oddělení. Spolu jsme poté diskutovali o dané problematice a rozebírali různé možnosti a varianty.

7 reakcí na „Poprvé na pohovoru“

Me by taky zajimalo, jak to dopadlo a o cem jste se bavili. 😀

Kdepak, samozřejmě mohl dopadnout lépe ale…

Snad vše bylo v pořádku až na to, že já si představoval práci pouze externě kvůli časové tísni. S panem, který měl na starosti celé oddělení marketingu, jsme diskutovali přičemž jsme oba měli odlišné názory.

Na závěr jsem ještě měl napsat půl stránky textu o čemkoliv, abych ukázal jestli umím napsat kus textu česky, bez chyb. Zde je možné že jsem také neprospěl 🙂

Jediné rozhodnutí které mi přišlo emailem bylo to, že přijali někoho zkušenějšího a časově flexibilnějšího.

„Nakonec jsme se bohužel rozhodli navázat spolupráci s externisty, kteří jsou zkušenější a hlavně časově flexibilnější a dál hledáme někoho na denní spolupráci.“

Nicméně, chtěl jsem si to spíše jen zkusit než opravdu pro někoho pracovat. Raději pracuji na vlastních věcech 🙂

Za jak dlouhou dobu se ozvali? Specifikovali nějak dříve, že mají zájem jen o lidi na HPP? Resp. věděl jsi o tom a šel jsi tam vyloženě jen na zkoušku?

Asi za 10 dnů se ozvaly, oni říkali že hledají někoho na HPP ale ať přijedu a třeba se domluvíme na nějaké externí spolupráci.
Moc mi to ale nevadilo, měl jsem maličko jiný záměr.. to zde ale rozebírat nebudu a ani nemůžu.

Komentáře nejsou povoleny.