Rubriky
Ze života

Jak zařídit maturitní ples

5708348427_40b0cf1d60_zKaždý rok přichází s podzimem období maturitních plesů. Je to velká událost nejen pro maturanty, ale hlavně pro jejich přátele a rodinu. Proto každá třída chce, aby zrovna jejich ples byl ten nejlepší. Co vše tedy zařídit a na co si dát pozor?

Ze všeho nejdříve je důležité sehnat prostory, kde se ples bude konat. V každém větším městě takové místo je. Jsou to různé kulturní domy, hotely, a pokud je třída malá, může využít i školní sál. Další věcí je OSA (ochranný svaz autorský). Ten je důležitý k tomu, abyste mohli pouštět jakékoliv písničky s čistým svědomím. Jako další je na řadě nějaká ta security firma a požární ochrana. Spousta kulturních domů a podobných prostor má sehnané své lidi. Stačí se jen domluvit. Pokud máte v programu vystoupení s ohnivou show (např. barmany), musíte se předem domluvit, aby pak nečekaně nepřijeli hasiči. Hlavně se nesmí zapomenout podat na městský úřad informaci o tom, že se bude akce konat.

Jako další musíte zajistit zábavu. Sehnat dobrého moderátora je těžké, protože řídí téměř celý večer. Je důležité, aby se s ním dalo dobře domluvit. Pak přichází na řadu kapela. Je dobré, aby hrála jak novější písně (pro maturanty a kamarády), tak i nějaké ty starší pro naše babičky a dědečky. Domluvte si písně na sóla s učiteli a rodiči. Je lepší vybrat nějaký ten ploužák, který odtancuje každý, aby nenastala trapná chvíle. Také si sežeňte DJ, který povede afterparty po oficiálním skončení plesu. Pak přichází na řadu fotograf a kameraman, aby byla celá akce zdokumentovaná.

Aby se vyplnily prázdné chvíle mezi volnou zábavou a vaším programem, je dobré sehnat si nějakou kulturní vložku. Většinou bývají tak 2 nebo 3. Na každém maturitním plese je zvykem prodávat půlnoční noviny a tombolu. Kvůli ní, a také kvůli nákladům, je důležité sehnat co nejvíce sponzorů. Můžete obcházet různé firmy a podniky. Výměnou jim uděláte na maturitním plese reklamu. Buď podobou letáčků, plakátů, vizitek, nebo uvedením v půlnočních novinách.

Jako další musíte objednat skleničky, šerpy, květiny, nějakou tu výzdobu a občerstvení pro učitele. Fantazii se meze nekladou. Je důležité mít květinu pro třídní učitelku a pro choreografku. Poté nějakou menší kytičku, např. karafiát, pro učitelky a květiny, většinou jsou to růže, pro maturanty. Další důležitou věcí je dárek pro třídní učitelku. Zde záleží také jen na vaší představivosti.

Dále si musíte včas sehnat choreografa nebo choreografku, kteří s vámi nacvičí předtančení. Je dobré mít předtančení na určité téma. Slavné písně, filmy, muzikály – je to jen na vás. Ta veselejší část je vymyšlení a nacvičení půlnočního překvapení, které má být zábavné a má maturanty předvést v jiném světle. K tomu se váže i oblečení. Někdy se třída převléká i vícekrát – na předtančení, na stužkování, na půlnoční překvapení. Před plesem je důležité s časovou rezervou vyrobit lístky a pozvánky. Lístky se musí nechat orazit v místě konání, aby se nedaly zfalšovat.

Maturitní ples je finančně velmi nákladný, a proto je důležité začít vybírat peníze včas. Můžete se skládat už od Vyberte si z nejpoužívanějších štítků prvního ročníku. Peníze se dají ukládat u třídní učitelky nebo si můžete založit speciální účet. Také se domluvte na tom, jaká píseň bude hrát při slavnostním nástupu, při zametání (nezapomeňte doma košťata), při přípitku a při stužkování. Dva vybraní lidé ze třídy by si měli připravit slavnostní projev a poděkování.
Ovšem ta nejdůležitější věc ze všech je, aby si to každý maturant náležitě užil a aby měl na co vzpomínat. Nezapomeňte na dobrou náladu a zbytečně se nestresujte.

Jak vidíte, organizace plesu je poměrně náročná, pokud si chcete ušetřit finance, starosti a mít ten nejlepší ples, zkontaktujte nás! My Vám se vším pomůžeme, zajistíme pro Vás maturitní ples na klíč.

2 reakce na „Jak zařídit maturitní ples“

Komentáře nejsou povoleny.