Rubriky
365

Zdravý životní styl

Ovoce
Ovoce

Mnoho lidí si pod tímto pojmem představí ,,mučení´´ v tělocvičně, různé diety atd. Spousta z nich se však také plete.Zdravý životní styl neznamená jíst pouze m

rkev a nutit se k pohybu. Vše začíná u nás v hlavě. Je dokázáno, že optimisté trpí mnohem méně nemocemi než opační pesimisté. Ne nadarmo se říká: ,,zdravá mysl – zdravé tělo´´. Radování se z maličkostí a užívání si okamžiků vaše tělo jistě moc ocení.

Blížíme se k dalšímu omylu. Že jíst se má málo? Kdepak. Nemělo by se málo, ale často a pravidelně po menších porcích. Nebudou se nám tak ukládat zbytečné tuky a zbavíme se tak častého pocitu hladu. Jídelníček by měl být pestrý, ne chudý. Existuje mnoho skvělých receptů, na kterých si ,,smlsnou´´ jak chuťové buňky, tak i vaše zdraví. Experimentujte, tyto dobroty vznikají hlavně z naší fantazie.

Nemělo by se však zapomínat také na pitný režim! Denně byste měli zvládnout vypít minimálně 1,5 litru vody. Je známo, že právě tuto činnost často podceňujeme.

Důležitou a nedílnou součástí je i pohyb. Rozhodně neočekávejte, že při prvním vyběhnutí vytvoříte osobní rekord. Začínat se má pomalu. Časem si postupně přidávejte a stanovte cíle. Dělejte to, co vás baví. Nenuťte se do sportu, ke kterému máte odpor. Vždyť sportování by měla být zábava! Také se nepřemáhejte a dejte všemu čas. Velká námaha tělu škodí.

Ke zdraví patří také i zajisté spánek. Pokud jste se dočetly, že pitný režim je podceňován, stejné je to i tady. Ba i horší. Přitom po vydaném výkonu potřebuje každý odpočinek. Nemělo by se to však zase přehánět. Dospělý člověk by měl spát 7 – 8 hodin denně. Pokud rádi spíte ,,do oběda´´, hrozí vám bolesti hlavy, zad, také však i cukrovka.  Nezapomínejte, že vše má být s mírou.

Zdá se vám zdravý životní styl složitý? Připomínejte si, pro koho to děláte. Jak moc jste pro sebe důležití? S pozitivním myšlením a odvahou jde vše lépe. Věřte si a nevzdávejte se.