Rubriky
Ze života

Kde vlastně beru motivaci pro věci které mě nebaví?

V tomto článku se pokusím přijít na to kde beru energii a vůli vůbec něco dělat, i když mi to není příjemné.

Jedna činnost je například hra na klavír, hraji na klavír již několik let a každý rok mám sto chutí s tím přestat a mít více volného času na ostatní aktivity. Když se ale zamyslím co bych dělal jiného tak bych se pravděpodobně intenzivněji věnoval činnostem které již provozuji a nerozšířil bych si rozhled v ostatních oborech. Místo hraní bych intenzivněji například hrál fotbal nebo programoval, učil se apod…

Proč dělat to co nás nebaví? Většina z nás se inspiruje například tím že pokud vydělá dostatek peněz tak pojede na dovolenou kde si odpočine, když se naučí dobře do školy, dostane jedničku a bude moct jet na zábavu. Ovšem, zamysleme se… život je jen náš a proč bychom měli odpočívat (marnit čas) více než je nutné? Jen se okrádáme o čas který jsme mohli využít pro rozšíření znalostí, tím zkvalitnit budoucí život a nebo zkrátka udělat něco co nám vyvolá příjemný pocit (sport…).

Hrát na klavír alespoň doposud nepřestanu i když mě tato činnost příliš nebaví, mám raději když jsem přetížený než když nejsem vůbec vytížený a mám dostatek času na vše.