Rubriky
Ze života

Jak jsem kupoval své první auto

BMW 318iTak… právě jsem splnil další bod z mého předsevzetí, koupil jsem si auto 🙂

Určitě si koupím ihned začátkem roku nějakou ojetinu, tím ušetřím mnoho času.

Vybíral jsem mezi mnohými značkami a různými druhy automobilů, přemýšlel jsem nad Peugeotem, Škodovkou, Mitsubishi, BMW a Fordem. Neměl jsem žádné specifické požadavky, prostě mne ten vůz musel zaujmout. Koukal jsem také po kabrioletu, chyběl jen kousek od jeho zakoupení (nebýt lákavého inzerátu, který mé rozhodnutí změnil). Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše, koupil jsem BMW 318i… v tomto článku ale budu spíše chtít popsat to, jak probíhalo zakoupení a následné přihlášení vozu.

Pro vůz jsem jel se svým kamarádem +- 100km daleko od mého bydliště, tam jsme jeli vlakem… zpět jsme již jeli autem. Než jsem vyrazil, připravil jsem si kupní smlouvu, kterou bylo nutné sepsat, jelikož původní majitel si nechával malý i velký technický průkaz (bez těchto dokumentů nemohl vozidlo odhlásit).
Když jsme přijeli na místo, prodejce za námi přijel na vlakové nádraží… auto jsme si prohlédli, projeli se s ním a poté jej vzali na diagnostiku (ta proběhla v pořádku) do nedalekého servisu. Auto jsem nakonec vzal, protože se neprojevovali žádné závažné závady.

Prodejce odhlásil automobil a zaslal doporučeně malý a velký technický průkaz (nový majitel je totiž povinen přihlásit vozidlo do 10 dnů od odhlášení, jinak hrozí pokuta až 50 000Kč)… proto jsem dnes vozidlo přihlásil. Na dopravním úřadě jsem se stavoval již včera, neměl jsem ovšem protokol z STK (evidenční kontrola) kde kontrolovali pouze VIN čísla, zdali vůz není kradený.

Poplatky, které jsem zaplatil za přihlášení vozidla = (+- 200,-Kč za STK) + (800,-Kč za přihlášení).

TEĎ MĚ ČEKAJÍ DALŠÍ PLNĚNÍ PŘEDSEVZETÍCH, NÁSLEDOVAT BUDE CESTA DO ZAHRANIČÍ (ANGLIE)

6 reakcí na „Jak jsem kupoval své první auto“

Gratuluju! Ke splnění předsevzetí i krásnému autu. Máš dobrý vkus 😉

Napiš mi do soukromých zpráv a rád ti to povím, veřejně to ale zveřejňovat nechci. Nicméně, koupil jsem ho hodně výhodně! 🙂

Komentáře nejsou povoleny.