Rubriky
Internet

Deep web, aneb to co by jste neměli vidět

10784011155_d4b9584f4f_zPředstavte si místo kde si můžete dělat cokoliv se vám zamane. Kde najdete všechno co chcete, nebo můžete vidět věci o kterých se vám ani v nejzáludnějších představách nesnilo. Máte pocit že je to snad nějaké Sci-Fi ? Bohužel vás zklamu. Toto místo opravdu existuje, ale jako všechno v životě i ono záhadné místo má nejenom své klady. Spíše je v něm ukryto mnoho záporů. 

Většina  už o tom již slyšela. Jedná se o takzvaný deep web a nebo laicky skrytý obsah internetu. Od začátku by jsem vás ale předem upozornil že tyto stránky jsou velice nelegální a samotný jejich obsah by jsem ji v žádném případě nedoporučoval slabším povahám.

Důležité je si uvědomit že se nesetkáme pouze s věcmi které jsou všeobecně uznávány. Objevíme novodobé podsvětí drogové mafie, přečteme si pár utajovaných dokumentů, přeskočíme přes dětskou pornografii až k nájemným vraždám a naši cestu zakončíme prodejem Mariuhany a jiných návykových látek.  Ano, ačkoliv to zní neuvěřitelně tohle vše a mnohem více je skryté na Deep webu, skrytém místě internetu.

Předem chci upozornit, že Deep web je místo kde je v prvé řadě nutné si dávat pozor. Tímto vás nechci jako starý děda poučovat o tom, jak raději na internetu nic nestahovat, protože všechno je samozřejmě vir, který poškodí váš počítač. V případě Deep webu, ale nejde pouze o váš počítač. Všechny tyto stránky monitorují největší bezpečností agentury světa. Mezi nimi v žádném případě nechybí ani asi nejznámější americká CIA.  Proto je absolutně špatný nápad je na Deep webu objednávat různé návykové látky či jiné zboží. Prosím také si uvědomte že přestože vás nějaké učitelka štve, nebo šéf v práci dneska zase prudil, není to záminka na to, abyste si objednávali jeho vraždu. Nedej bůh také v nikdy nic nestahujte !

Než se vůbec vydáme prohledávat tajemné zákoutí tohoto fenoménu, budeme potřebovat ochranu. Teď nemyslím žádnou sexuální. Ale ochranu pomocí programu jménem TOR. Ten dokáže zakrýt vaši polohu a připojovat se na stránky přes vícero IP adres najednou, čímž dojde k tomu že budete pracovat v naprosté anonymitě.

Jestliže již máme TOR a jsme připraveni nahlédnout do tohoto světa, račte. Každá stránka má doménu Onion. TOR funguje také je normální vyhledávač, proto s ním najdete i normální stránky jako je Facebook či seznam. Abychom by jsme se dostali na nějakou stránku. Zadáme do vyhledávače TheHiddenWiki. Zde najdeme všechny adresy, které nás dostanou do toho místo.

Ještě jednou vám doporučuji aby jste se v každém případě drželi zmiňovaných rad. Deep web je velice nebezpečné místo a proto se na něj vydáváte pouze na vlastní riziko.

Autor toho článku v žádném případě nenabádá k trestné činnosti a nenese žádnou odpovědnost.