Lůzr

„Stačí jen velké odhodlání“

Lůzr header image 3

Můj životní příběh

Můj příběh začal v prosinci roku 1994 kdy jsem se narodil v Praze (9.12.1994 – 17:52). Rodiče mi dali jméno Ladislav, a podle mých rodičů jsem také dostal příjmení Balon, Ladislav Balon jméno mé. Má první láska byla již ve školce na kterou mohu vzpomínat pouze v tom nejlepší!

Ze základní školy prvního stupně si moc zážitků nepamatuji, ale již na konci druhého stupně jsem začal vážně přemýšlet o mém budoucím životě a hlavně povolání. Nastala chvíle kdy jsem musel přehodnotit své dětské sny, kdy jsem se chtěl stát policistou, kosmonautem či prezidentem a racionálně se rozhodnout co vlastně v životě chci dělat. Při rozhodování jsem se důkladně seznámil s větším množstvím profesí, já měl problém v tom, že mě zajímalo mnoho odvětví (psychologie, informační technologie, právniččina, pyrotechnika a další obory jako například marketing nebo management). Snažil jsem se také vycházet z toho co již nyní dělám a také z dostupnosti škol. Vzhledem k tomu že jsem nebyl zrovna nejlepším studentem, mohl jsem rovnou vyškrtnout pyrotechniku a právo. Jelikož jsem programoval webové stránky a zajímal se o elektroniku, tak jsem si vybral celkem rychle. Poslal jsem všechny 3 možné přihlášky. Na střední odbornou školu informatiky a spojů (obor programátor) a dvě na průmyslovou školu (obor elektrotechnika a informační technologie). Na základní škole jsem mimochodem vytvořil historický rekord v běhu na 60 metrů s časem 7,4 s. Po nějaké době jsem se dozvěděl že mě přijali jak na programátora, tak i na elektrotechnika. Po pečlivém zvážení jsem začal studovat elektrotechniku, tohoto rozhodnutí nelituji.

Na střední škole jsem se z počátku cítil jako veliký hlupák ale přes mou velikou snahu jsem se tak nějak sladil se spolužáky (asi mě nakazili svou chytrostí a alespoň část inteligence jsem získal také). Zhruba v pololetí jsem spustil konečně můj první veliký projekt Rivalove.cz který jsem vyvíjel od 9. ročníku základní školy! V prváku vše klapalo tak jak mělo, zažil jsem plno nových věcí a mimo jiné zjistil jak doopravdy chutná život ve všech směrech.

Ve druhém ročníku střední školy jsem začal mít problémy se zdravím, které mě omezovali ve sportech ale i v běžném životě. Ve druhém ročníku jsem také začal školu brát s rezervou, a již pro mne nebyla ani zdaleka na prvním místě, více než škole jsem se věnoval businessu na internetu, sebezdokonalování po verbální i neverbální stránce, zajímal se o dění v politice, financích a také jsem se amatérsky zajímal o psychologii. Na konci druhého ročníku jsem si uvědomil že nechci být pouze řadový pracovník, chci být vždy ten NEJlepší a nejvíce nahoře… toto jsem si uvědomil zejména při vyzkoušení práce v OVB, navštívení TPCA a Foxconnu. Po těchto zkušenostech jsem se více věnoval pracím, které rozvíjeli mé webové stránky. V tuto chvíli jsem vlastnil okolo 70 domén, které měli obsah v zoufalé podobě…

V třetím ročníku na střední škole jsem se stále soustředil více na podnikání než na studium, v tuto chvíli se mé příjmy stali konečně zajímavými. V tuto chvíli jsem měl kolem 140 webových stránek, začal jsem se ale více zajímat o rozjetí nějakého businessu mimo internet a více diverzifikovat mé podnikání.

Čtvrtý ročník vše změnil, domény jsem začal nechat pomalu expirovat a weby přesouvat na domény třetích řádů. Weby pro mne byli stále zajímavým výdělkem ale již jsem měl zaběhnuté celkem slušně služby. Nabízel jsem programování, psaní textů, korektury, překlady snad do všech světových jazyků, grafiku a tak dále… V podstatě na začátku čtvrtého ročníku (13.09.2013) jsme se s klukama (Já, Dan Le, Matouš Fidler, Kristián Hruban) vsadili. Každý z nás si dal nějaké předsevzetí, co splní do pěti let, tzn. do 13.09.2018. Detaily můžete vidět na ScreenShotu. Tak nějak mi nepřijde, že bych udělal extrémní skok kupředu, co se sázky týká. Přesně po půl roce 13.03.2014 jsme byli společně na výletě do SAPA vietnamské tržnice v Praze. Byl to opět velice motivující výlet, jelikož ale pomalu houstla atmosféra myšlenkami na maturitu, nebylo mnoho času na podnikání.

Naštěstí jsem úspěšně ukončil maturitní zkoušky 22.5.2014 a 23.5.2014 mohl spokojeně odjet na dovolenou do Chorvatska – Živogošče s rodiči, kterou jsem nám zaplatil k jejich narozeninám. Zpáteční cesta autobusem byla velice náročná ale po poslední noci, kdy se o naši chatku opíral strom a vše vypadalo, že spadne, byla jízda ještě příjemnou záležitostí :). 1.8.2014 – 8.8.2014 jsme měli (já, Lenka,Michal,Tereza) zaplacené ubytování taktéž v Chorvatsku – Kaštel Stari, kam jsme jeli autem.

11.8.2014 jsem byl s Kristiánem (kamarád, taktéž se ho týká sázka) podepsat nájemní smlouvu. Všichni čtyři kluci, kteří se před zhruba rokem vsadili nyní již bydlí v jednom bytě.

Tento odstavec píši po dalším roce, je neuvěřitelné, že za celý rok jsem si nenašel chvilku abych tento článek zaktualizoval. Dnes je 26.8.2015. No, za poslední rok se změnilo co? Před Vánoci js

Věřím v to, že se dá z ničeho vybudovat něco ohromného, mnoho lidí se mne ptalo kolik mě stál vývoj hry Rivalové.cz, já odpověděl že pouze cenu hostingu a domény. Pokud máte veliké ambice a odhodlání, dokážete to co chcete, důležité je vytrvat a nevzdávat se! Můj nejoblíbenější citát zní „Pokud něco není stoprocentně nemožné, musí existovat způsob jak danou věc uskutečnit!“, tento citát miluji a řídím se jím.

–Nyní žiji v této životní kapitole, postupně sem budu dopisovat další a další pro mne důležité okamžiky z mého života–

9 komentářů

9 komentářů so far ↓

Zanech komentář